Ανακοίνωση για τη λειτουργία της Γραμματείας του Τμήματος Φιλολογίας κατά το Χειμερινό Εξάμηνο 2021-2022

Για την προστασία της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 και σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις αλλά και την εύρυθμη λειτουργία του Τμήματος και την εξυπηρέτηση κατά το δυνατόν περισσότερων αιτημάτων σας ενημερώνουμε ότι:

• Η υποβολή αιτημάτων φοιτητριών/φοιτητών προς τη Γραμματεία του Τμήματος θα γίνεται μόνο μέσω του ακαδημαϊκού τους email.
  • Η υποβολή αιτημάτων αποφοίτων και άλλων προσώπων θα γίνεται μέσω ΚΕΠ ή μέσω email με την αποστολή υπεύθυνης δήλωσης που έχει εκδοθεί από την υπηρεσία gov.gr.

• Η τηλεφωνική επικοινωνία με το προσωπικό της Γραμματείας θα γίνεται κατά τις εργάσιμες ημέρες, αποκλειστικά στο διάστημα 11.00-13.00, στα τηλέφωνα των αρμοδίων υπαλλήλων, όπως αυτά αναγράφονται στο https://www.philology.uoc.gr/department/secretary

• Η εξυπηρέτηση του κοινού με φυσική παρουσία θα γίνεται μόνο σε επείγουσες περιπτώσεις, κατόπιν ραντεβού το οποίο έχει προγραμματιστεί μέσω email ή τηλεφωνικά.

Καλή ακαδημαϊκή χρονιά!